Kubki z nadrukiem mogą zachęcić ludzi do uczestnictwa w konkursie

Bez względu na branżę każdy podmiot musi dbać o swój wizerunek. Można go stworzyć, kreując w odpowiedni sposób zdefiniowaną wcześniej markę. Marka może kojarzyć się z: solidnością, jakością, niezawodnością, niską ceną, dostępnością, dużym wyborem, bliskością, serdecznością.

Prestiż firmy tworzy się np. poprzez gadżety reklamowe, którymi są: kubki z logo firmy, koszulki, czapki zimowe, czapki z daszkiem (bejsbolówki), ekologiczne torby zakupowe, podkładki pod mysz, pendrive’y, smycze, breloki, kubki z nadrukiem.

Trzeba jednak pamiętać, żeby dopasować rodzaj rozdawanych gadżetów do branży, w jakiej firma działa. Kubek reklamowy jest neutralnym narzędziem. Ale parasol w kolorach tęczy nie nadaje się do promowania usług pogrzebowych.

Poprzez kubki z nadrukiem i inne gadżety firma promuje swoje usługi, produkty, wyroby. Może też kreować w ten sposób markę albo cechę, z którą ma być kojarzona (np. wysoką jakością).

Kubki z logo stanowią najczęściej darmowy gadżet. Niekiedy są nagrodami w różnych konkursach polegających na tym, że trzeba wysłać kilka kodów kreskowych z opakowań. Stosunkowo łatwo jest zachęcić ludzi do takiej zabawy, ponieważ mają oni pewność otrzymania upominku, jakim są dwa kubki z nadrukiem. Co prawda nie mają one wielkiej wartości, ale stanowią użyteczne przedmioty. Coś za coś: dostępność za niską wartość.